Thursday, February 9, 2023
HomePolitikëPresidenti Begaj vizitë në Vatikan, do pritet nga Papa Françesku

Presidenti Begaj vizitë në Vatikan, do pritet nga Papa Françesku

-

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, nis sot një vizitë zyrtare në Vatikan, ku së bashku me Zonjën e Parë, Armanda Begaj, do të priten në një audiencë të veçantë nga Ati i Shenjtë, Papa Françesku.

Në kuadër të vizitës në Selinë e Shenjtë, është parashikuar gjithashtu që Presidenti Begaj, të zhvillojë dhe një takim me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,703FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts