Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëVuçiç quan Kurtin “terrorist” dhe tha se bojkoton samitin e BE-së, Rama:...

Vuçiç quan Kurtin “terrorist” dhe tha se bojkoton samitin e BE-së, Rama: S’ka rrugë tjetër, do vijë

-

Këtë të dielë, kryeministri Edi Rama, gjatë një konference virtuale me gazetarët, ka bërë me dije se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, do të marrë pjesë në samitin e BE që do të mbahet më 6 dhjetor në Tiranë.

“Serbia do të jetë në Samit dhe presidenti nuk do të ketë asnjë rrugë tjetër vetëm se të vijë në Samit”, tha Rama.

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç sulmoi ndërkombëtarët dhe kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtit të cilin e quan ”llum terrorist” dhe vendosi që të bojkotojë samitin e BE-së, që do të mbahet në Tiranë më 6 dhjetor.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts