Wednesday, February 21, 2024
HomePolitikëMeta nxjerr foton pranë statujës së Lasgush Poradecit dhe kujton vargjet e...

Meta nxjerr foton pranë statujës së Lasgush Poradecit dhe kujton vargjet e poetit

-

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka shpërndarë një foto ku shfaqet pranë një statuje të poetit të shquar shqiptar, Lasgush Poradeci në qytetin e Pogradecit.

“Dremit liqeri
Posi me flakë-u ndez e kroj,
E vetëtiti plot magji,
E yll` i ditës perëndoj
Në qetësi dhe dashuri”, shkruan Meta në postimin e tij.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts