Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikëRama vizitë disaditore në Britani të Madhe, takim me kryeministrin Sunak

Rama vizitë disaditore në Britani të Madhe, takim me kryeministrin Sunak

-

Ditën e nesërme kryeministri Edi Rama do të nisë një vizitë disaditore në Britani të Madhe. Gjatë kësaj vizite, Rama do të zhvillojë një takim për herë të parë zyrtarisht me homologun e tij, kryeministrin Britanik Rishi Sunak.

Mësohet se ndër çështjet më të rëndësishme që do të diskutohen mes Ramës dhe Sunak do të jenë: problematika e emigrantëve dhe bashkëpunimi bilateral i dy qeverive.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts