Sunday, May 28, 2023
HomePolitikëEscobar pritet nga Presidenti Begaj, pjesë e takimit edhe ambasadorja Yuri Kim

Escobar pritet nga Presidenti Begaj, pjesë e takimit edhe ambasadorja Yuri Kim

-

 

Pas takimit me kryeministrin Edi Rama, i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ndodhet në Presidencë. Ai është takuar me presidentin Bajram Begaj, e ndërsa është i shoqëruar edhe nga ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim.

Ditën e nesërme Escobar do të takojë në orën 10:00 Enkelejd Allibeajn dhe më pas do takojë në seli kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Metën.

Hera e fundit që Escobar vizitoi Tiranën ishte në prillin e vitit të kaluar kur ai shoqëronte ndihmës sekretaren amerikane të Shtetit për çështjet europiane dhe euroaziatike, Karen Donfried.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,784FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts