Wednesday, July 24, 2024
HomePolitikëPërmbytjet në Itali/ Kryetari i bashkise Puke, Rrok Dodaj solidarizohet me Firencen...

Përmbytjet në Itali/ Kryetari i bashkise Puke, Rrok Dodaj solidarizohet me Firencen dhe Toskanën…

-

 

𝐒𝐎𝐋𝐈𝐃𝐀𝐑𝐈𝐓𝐄𝐓 𝐍𝐉𝐄𝐑𝐄𝐙𝐎𝐑
Të dashur bashkëqytetarë!
Më lejoni që në emrin tuaj, t’i shpreh solidaritetin tim vëllazëror kryetarit të Komunës Signa, z. Giampiero Fossi, dhe të gjithë banorëve të saj të prekur nga përmbytjet e ditës së sotme.
Shpreh dhimbjen e thellë për humbjet e jetëve njerëzore dhe dëmet e shkaktuara në zonën e Toskanës dhe Firences!
Lutjet tona shkojnë për miqtë tanë të përtej Adriatikut, të cilët po përballen me një katastrofë natyrore.
Urojmë të kalojë sa më lehtë kjo situatë dhe kapërcimin e saj pa dëme të mëtejshme. Shpresojmë dhe dëshirojmë një rimëkëmbje të shpejtë!

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts