Wednesday, December 6, 2023
HomeSportFadil Kraja kritikon bashkine dhe keshillin

Fadil Kraja kritikon bashkine dhe keshillin

-

Disa herë janë bërë objekt kritikash e debatesh emertimet e rrugëve në qytetin e Shkodres. Së fundmi duke shfrytëzuar shfaqjen e dokumentarit për ish futbollistin Sabah Bizi qe u prezantua ne “Grand Hotel Europa”, shkrimtari dhe dramaturgu i njohur Fadil Kraja u tregua mjaft kritik ndaj bashkise Shkoder dhe keshillit bashkiak rreth kësaj teme. Shkodra ka mjaft figura te shquara ne sport, kulture dhe art, por ata nuk po nderohen per se gjalli theksoi mjeshtri i madh. Ai propozoi qe bashkia te emertoje rruget dhe sheshet e qytetit me emrat e figurave qe e bejne krenare shkodren ne te gjithe Shqiperine e me tej.

Sabah Bizi eshte nje vlere e madhe per te gjithe Shqiperine ndersa ne Shkoder ai nuk merr as respektin me minimal. Gjate prezantimit te dokumentarit shkrimtari dhe dramaturgu Fadil Kraja ironizoi me te drejte kur tha se ne Shkoder ekzistojne rruge me emertimin “Revolucioni Hungarez” kur keta emra nuk ekzistojne as ne Hungari.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts