Sunday, December 10, 2023
HomeSportNga “pista” e pedonales, ne Lojrat Olimpike !

Nga “pista” e pedonales, ne Lojrat Olimpike !

-

Eshte e pabesueshme ! Atleti shkodran, Izmir Smajlaj, qe do te perfaqesoje Shqiperine ne lojrat olimpike “Rio 2016” qe zhvillohen ne Brazil, ka zgjedhur si piste për stërvitje pedonalen prane Ures se Bunes ! I sapokthyer nga Kampionati Europian i Atletikes qe u zhvillua ne Hollande, ku mes 27 atleteve me te mire te Europes u kualifikua për ne finalen e këtij kampionati, me 7 meter e 92 centimetra kërcim se gjati. Hera e pare kjo qe nje atlet shqiptar hyne ne finalen e nje europiani.

Trajneri Tufi thote se dy here ne jave stërvitjen e bejne ne Tivar, ku janë kushtet për te provuar normat për ne Brazil, ndersa për te tjera ben ketë krahasim:

Smajlaj stervitet bashke me dy vllezerit Ravio e Armando Rama dhe Luindo Gazullin. Rezultati i Smajlajt i ka entuziazmuar dhe inkurajuar per ta dashur me shume ketë sport, ndersa vete ai eshte shume optimist për nje sukses te ri ne Lojrat Olimpike:

Atleti Smajlaj bashke me Luiza Gegen nisen për ne Brazil me 25 korrik, ndersa do te garojne me daten 9 gusht. Pavaresisht kushteve, besojne shume ne nje perfaqesim dinjitoz te Shqiperise.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts