Wednesday, February 28, 2024
HomeKronikaDy aksidente pasdreken e te shtunes

Dy aksidente pasdreken e te shtunes

-

PASDREKJA E DITES SE SHTUNE DHE NE MBREMJE, ESHTE SHOQERUAR ME DY AKSIDENTE NE SHKODER, POR FATMIRESISHT NUK KA PATUR DEME NE NJEREZ. DY AUTOVETURA JANË PERARLASUR ME NJERA TJETREN NE SUPERSTRADEN SHKODER – KOPLIK, SEGMENTI SHTOJ I RI. MJETET E PERFSHIRA NE KETË AKSIDENT ISHIN NJE BENZ “E KLAS” ME TARGA GJ 55 UMM DHE NJE VOLZVAGEN ME TARGA SH 8881 F. SIÇ TREGOJNE EDHE FILMIMET NE VENDIN E NGJARJES, ATO KANE PESUAR DEMTIME TE PJESESHME POR AJO QE ESHTE KRYESORJA, DREJTUESIT E TYRE KANE SHPETUAR PËR MREKULLI. INSPEKTORET E POLICISE RRUGORE NE VENDIN E NGJARJES KANE KRYER PROCEDURAT E RASTIT, DHE BRENDA PAK MINUTASH BENE TE MUNDUR ZHBLLOKIMIN E TRAFIKUT. ME PAS KANE VIJUAR EKSPERTET PËR TE PERCAKTUAR SHKAKUN E KETIJ AKSIDENTI. NDERKOHE PAK ORE ME VONE, NJE TJETER AKSIDENT ESHTE EVIDENTUAR NE RRUGEN TEK STACIONI I TRENIT TE QYTETIT TE SHKODRES, KU NJERA NGA AUTOVETURAT KA PESUAR DISA DEMTIME. ME SHPEJTESI KANE MBERRITUR NE VENDIN E NGJARJES INSPEKTORET E POLICISE SE QARKULLIMIT RRUGOR, TE CILET KANE BLLOKUAR AUTOMJETET PËR VERIFIKIMININ E SHKAQEVE TE AKSIDENTIT DHE U KANE MARRE DEKLARIMET PERKATESE. NISUR NGA AKSIDENTET E SHUMTA TE KETYRE DITEVE EDHE NE RAJONIN E SHKODRES, ESHTE RASTI TU KUJTOJME DREJTUESVE TE MJETEVE QE TE BEJNE KUJDES NE QARKULLIM PËR TE SHMANGUR RASTET E PADESHIRUARA.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts