Wednesday, July 24, 2024
HomeKronikaOblika një ditë pas ngjarjes

Oblika një ditë pas ngjarjes

-

I është afruar nga pas duke komunikuar me viktimen dhe në pabesi e ka qëlluar me thikë tre herë, pasi I ka kërkuar të rilidh energjinë elektrike e cila I është shkëputur për shkak të borxhit. E ndërsa në vendin e ngjarjes janë ende gjurmët e gjakut të viktimes….

Zamir Velaj 44 vjec teksa ka qenë në zonë duke kryer disa punime në vendosjen e matësave elektrik , Martin Zefi në gjëndje të dehur I është afruar në afërsi të urës së Oblikës dhe e ka qëlluar me thikë. Shtëpia e Martin Zefit ruhet me efektiv të policisë të cilët po marrin në pyetje dëshmitarët e ngjarjes…

Në shtëpinë e familjes Velaj është hapur dera e mortit. Bnaorët e zonës së pallateve të oblikes shprehen se Zamir Velaj ka qenë njeri I sjellshëm I edukuar I gatshëm për ti ardhur në ndihmë gjithkuj dhe I pa korruptuar….

Zamir Velaj është qëlluar tre herë me thikë nga 54 vjecari Martin Zefi banunes në Oblikë të Shkodrës. Ky I fundit është arrestuar menjëherë nga policia, ndërsa ndaj tij rëndojnë akuzat “Vrasjes ma paramendim” si dhe “Mbajtjes pa leje të armeve te ftohta”.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts