Saturday, April 20, 2024
HomeKronikaHumbja 16 vjecare e Lush Djegësina

Humbja 16 vjecare e Lush Djegësina

-

Që nga viti 1998 nuk ka dëgjuar asgjë për të birin e saj të vetëm Lush Djegësina, i cili punonte në Selanik të Greqisë….

Sose Djegësina është 82 vjece jeton e vetme në një nga pallatet e Oblikës në zonën e Anës së Malit. Në pa mundësi për të lëvizur jashtë Shkodre ajo ka bërë vetëm denoncim në polici rreth humbjes, ndërsa rrefen se hera e fundit që ka komunikuar me Greqinë ka qenë janari i vitit 1998, dhe në telefon i është lajmëruar një person tjetër….

Gjatë fundit të vitit 2015, 82 vjecarja ka mësuar nga disa persona se Lush Djegesina ndodhet në nje burg të Greqisë dhe tashme prêt lirimin e te birit, asgjë më shumë.

82 vjecarja Sose Djegësina kërkon ndihmë nga shteti dhe organet kompetente që të mësoj të vërtetën rreth djalit të saj I cili për policinë e shtetit është person i zhdukur, denoncim ky i bërë që në vitin 1998.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts