Wednesday, July 17, 2024
HomeKronikaPolici perleshet me qytetaret

Polici perleshet me qytetaret

-

Rastet kur qytetarët konfliktohen me policinë apo edhe anasjelltas nuk kane fund ne shqiperi. Ngjarja e radhes vjen nga qyteti i Lezhes ku nje efektiv i policise rrugore eshte perleshur me dy te rinj. Ne videon e publikuar ne rrjetet sociale, dallohet qarte se perplasja ka ndodhur ne plazhin e Shengjinit kur rradha e automjeteve eshte disa kilometra e gjate. Ne nje moment nje mjet futet ne korsin e gabuar duke parakaluar derisa polici i kerkon te ndaloje. Te rinjte nuk i pergjigjen urdherit te efektivit te policise rrugore dhe shoferi zgjodhi t’i jepte gaz makinës ku dyshohet se i ka shkelur këmbën punonjësit të policisë. Menjëherë ky i fundit i ka thyer xhamin dhe i ka kërkuar të zbresë nga makina duke e nxjerrë me dhunë. Në mes të rrugës ka nisur sherri mes tyre dhe pas disa minutave, polici ka thirrur përforcime, por deri në ardhje të tyre, debati ka denigruar në dhunë fizike me shqelma dhe grushte. Ketu nis e gjithe ngjarja nga debatet verbale deri ne perleshje fizike. Per pasoje polici e godet me grusht shoferin e automjetit duke e rrezuar pertoke. Ne vendin e ngjarjes mblidhen dhjetra persona dhe pastaj edhe forcat e tjera te policise te cilat bejne te mundur arrestimin e dy te rinjve te cilet akuzohen per disa vepra penale ndersa per policin pritet nje vendim i komisiariatit te policise se Lezhes

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts