Wednesday, July 17, 2024
HomeKronikaArrest me burg per Leke Ballzen

Arrest me burg per Leke Ballzen

-

Gjykata e Shkalles se Pare Shkoder ka dhene masen e sigurise arrest me burg per shtetasin Lek Ballza i akuzuar per plagosjen e vellait te tij Kond Ballza dhe kunates Drande Ballza, ngjarje e ndodhur me 19. Gusht ne fshatin Nderlysaj te Dukagjinit. Para trupit gjykues mesohet se Leke Ballza ka pranuar autoresine ndersa mesohet se eshte shprehur se konfliktin nuk e kishte me vellaun por me kunaten dhe vellaun e kunates te cilet ne disa raste e kane dhunuar. Ne deklarimin e tij, autori ka treguar se edhe mengjesin kur I ka qelluar me arme zjarri, vellai I kunates dhe kjo e fundit e kane dhunuar. Me tej ai ka shkuar ne shtepi ku kam marr armen te cilen e kisha fshehur dhe ka hyre ne shtepine ku rrinte vellai me grua duke qelluar. Vazhdimisht kunata me vellaun e saj me kane sulmuar pasi ajo pretendon per hisen e shtepise qe me ka takuar mua nga ndarja me vellan. Jam larguar ne mal me qellim qe te mos hakmerrej kush ndaj meje. Jam i penduar per kete qe kam bere por ajo qe kam bere nuk zhbehet. Mesohet te kete thene Leke Ballza para trupit gjykues.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts