Wednesday, July 24, 2024
HomeArsimKonkursi ne edukimin fizik, akuzat e pedagoges se USH

Konkursi ne edukimin fizik, akuzat e pedagoges se USH

-

Mes polemikave dhe akuzave të forta për nepotizëm e korrupsion ka nisur në qytetin e Shkodres konkursi i pranimit të studentëve të rinj në degën e edukimit fizik pranë universitetit “Luigj Gurakuqi”. Ka qënë pedagogia Nora Deda e cila ka denoncuar publikisht mospërfshirjen e saj në komisionin e vlerësimit të testeve praktike, ndonëse është e vetmja që ka gradën e doktores, ndryshe nga kolegët e saj në këtë fakultet. Sipas saj ajo është larguar qëllimisht nga drejtuesit e universitetit për favorizme të pedagogëve të tjerë që janë pranë rektorit të Universitetit “Luigj Gurakuqi” Adem Bekteshi. Megjithëse akuzat ishin të forta, nga universiteti “Luigj Gurakuqi” askush nuk ka pranuar të flasë rreth deklaratës së pedagoges Deda.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts