Thursday, November 30, 2023
HomeSportMasat per ndeshjene me Maqedonine

Masat per ndeshjene me Maqedonine

-

Zhvillimi i ndeshjeve nderkombetare ne “Loro Borici” eshte nje angazhim me teper per policine e qarkut te Shkodres. Ne kuader te mbarevajtjes se takimit te dites se Hene me Maqedonine, uniformat blu kane hartuar nje plan masash sidomos sa i perket qarkullimit rrugor.
1.Në rrugën “Bujar Bishanaku”, (ose rruga e gjerë e Kirasit), duke filluar nga ora 08:00 e dites se Hene do të ketë ndalim të qarkullimit rrugor dhe ndalim të parkimit të automjeteve në të dy kahet e rrugës, deri në orën 24:00. 2.Në aksin bulevardi “Zogu i Parë” (ose sheshi Parrucë deri tek “Ish 5-Heronjtë”), do të ketë kufizim të qarkullimit dhe ndalim parkimi të automjeteve në të dy kahet e rrugës. Do të ndalohet parkimi dhe lëvizja e automjeteve në rrugën “Zyhdi Repishti” (rruga e ish poligonit të qitjes gjithashtu ne te dy anet e Unazes perendimore. Do të ketë kufizim lëvizjeje të automjeteve në orët e pasdites deri në përfundim të ndeshjes në segmentet rrugore :
“Xhabije – Parrucë”
“Sheshi 2 Prilli – Parrucë”
“Kryqëzimi i ish degës – Ish 5-Heronjtë”
“Kryqëzimi i Rusit – Ish 5-Heronjtë”
Policia njofton administratorët e bizneseve që zhvillojnë aktivitet tregtar përreth dhe në afërsi të stadiumit “Loro Boriçi” të tregohen mirëkuptues duke i mbyllur aktivitetet në orën 15:00. Aktiviteti sportiv është parashikuar të fillojë në orën 20:45 dhe hyrja e tifozerisë, me qëllim shmangien e konfuzionit, do të nisë në orën 17:00. Uniformat blu kerkojne nga ana e tifozerise qe te shmangin mbajtjen me vete dhe futjen ne stadium te sendeve te forta pasi do te kontrollohen imtesisht ne hyrje te “Loro Boricit”

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts