Sunday, July 21, 2024
HomeSportVllaznia B ne kategorine e 2 apo 3 ?

Vllaznia B ne kategorine e 2 apo 3 ?

-

Kjo eshte skuadra e Vllaznise B e cila po pergatitet per nje sezon tjeter futbollistik por qe akoma nuk e di, se ne cilen kategori do te luaje. Ekipi I dyte i klubit, qe drejtohet nga trajneri Ervis Kraja sipas rregullave do te luaje ne ligen e trete por per shkak te problemeve financiare te Ades se Velipojes, mund ta zevendesoje ate ne nje kategori me lart. Tekniku shkodran shprehet I kenaqur me grupin e lojtareve por edhe mbeshtetjen qe I kane dhene drejtuesit e klubit.

Nese Vllaznia B do te luaje ne kategorine e dyte, Kraja thote se do te jete nje mundesi shume e mire per ta.

Ekipi ne fjale perbehet nga lojtare te akademise te cilet nuk gjeten hapesira tek skuadra e Armando Cungut por edhe te rinj te tjere shkodrane. Ne ditet ne vijim, nen urdherat e trajnerit Ervis Kraja do te jene lojtare edhe nga ekipi I pare ndersa do te jene gjithmone ne vezhgim nga Cungu dhe Maxhar. Pra nese bejne nje paraqitje te mire ata mund te behet pjese e Vllaznise ne Superlige.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts