Sunday, December 10, 2023
HomeSport“Loro Borici” mbyllet per 1 muaj

“Loro Borici” mbyllet per 1 muaj

-

Vetem 6 ndeshje perballoi tapeti I vendosur ne “Loro Borici” dhe tashme do ti nenshtrohet nje rikonstruksioni. Momentalisht jane vetem punonjesit e bashkise Shkoder te cilet jane urdheruar qe te korrin barin deri ne zero nderkohe qe ne shume pjese te tij do te behet mbjellja nga e para.

Kushtet atmosferike e favorizojne punen e mirembajtesve te stadiumit keto dite por ne vazhdim kur te rikthehet edhe reshjet e shiut puna do te behet me e veshtire e ndoshta mbjellja e barit mund edhe te deshtoje. Gjithsesi ajo qe do te vuaje eshte skuadra e Vllaznise qe do të rikthehet sërish në “Reshit Rusi” ku do të luajë të gjitha ndeshjet si pritëse. Stadiumi “Loro Boriçi” do të rihapë dyert në datën 12 Nëntor për ndeshjen eliminatore Shqipëri-Izrael dhe vetëm pas kësaj date, skuadra e Cungut mund të rikthehet të luajë në stadiumin kryesor të qytëtit. Sipas parashikimeve, Vllaznia do të presë Partizanin në datën 19 Nëntor për ndeshjen e vlefshme të Javës së 11 të Kategorisë Superiore

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts