Thursday, November 30, 2023
HomeSportKampionati I xhudos “Nene Tereza”

Kampionati I xhudos “Nene Tereza”

-

Ka nisur ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” aktiviteti I pervitshem I xhudos “Nene Tereza” organizuar nga presidenti I Albania Judo Kodokan, Anton Shkoza. Edhe kete vit pjese e ketij turneu nderkombetar u bene ekipe nga Kosova, Maqedonia, Italia ndersa spikati pjesmarrja e skuadres se Partizanit te Beogradit. Per organizatorin Anton Shkoza, kampionati kushtuar Nene Terezes, pervec pjeses sportive duhet ti sherbeje jo vetem femijeve por edhe te rriturve qe te bashkepunojne, te punojne dhe te duan njeri –tjetrin.

Vajza dhe djem xhudiste do te konkurojne me njeri tjetrin per titullin kampion te moshave 8, 10, 13 dhe 15 vjecareve. Ne fund, fituesve te vendeve te para dhe te dyta do ti shperndahen medaljet ndersa kupa do ti dorezohet ekipit me te mire.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts