Sunday, July 21, 2024
HomeKulturëStarton çmimi “Pjeter Gaci”

Starton çmimi “Pjeter Gaci”

-

Në qytetin e Shkodres ka nisur takimi i 15-te mbarëkombëtar dhe rajonal i interpretëve të rinj të muzikës, çmimi “Pjetër Gaci”.

Për 3 ditë radhazi, talentet e reja të të gjitha moshave do të sjellin interpretime të larmishme në piano, kanto dhe audicionin e harqeve.

Konkursi organizohet nga qëndra kulturore “Pjeter Gaci” me mbështetjen e bashkisë, Ministrise së Arsimit dhe Sportit dhe me bashkëpunimin e shkollave artistike Shqiptare. Qëllimi i këtij kompeticioni është evidentimi i talenteve të rinj dhe ne naten e trete do te ndahen cmimet per me te miret.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts