Thursday, June 13, 2024
HomeSportDisa medalje te arta per xhudon

Disa medalje te arta per xhudon

-

NE PODGORICE U ZHVILLUA TURNEU NDERKOMBETAR I XHUDOS “SLOBODAN SKEROVIÇ”. MES SHUME SHTETEVE TE EUROPES, TE FTUAR ISHIN EDHE XHUDISTET E ALBANIA JUDO KODOKAN NGA VAU – DEJESI. ATA ARRITEN REZULTATE SHUME TE MIRA DUKE FITUAR DISA MEDALJE TE ARTA. KESHTU KAMPIONE U SHPALLEN KRISTA KOVAÇI, SARA DINI DHE AILA OSMANI NDERSA NENKAMPIONE KASANDRA KOVAÇI. NDERKOHE MEDALJEN E ARTE DHE TITULLIN KAMPION FITOI EDHE BRIKENA DINI NE PESHEN E 48 KG NDERSA LUKA LUKAJ NE VENDIN E DYTE DHE OSMAN OSMANI U POZICIONUA NE VENDIN E TRETE. GJATE GARIMIT, XHUDISTET VIJUAN ME REZULTATE TE LARTA KU ROLAND VASIJA U SHPALL SERISH KAMPION NDERSA DEMIAN ÇUNI MEDALJEN E ARGJENDE. VLEN TE PERMENDET SE NE KETE AKTIVITET MOREN PJESE 400 SPORTISTE NDERSA EKIPI I XHUDOS SHOQEROHEJ NGA PRESIDENTI ANTON SHKOZA.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts