Saturday, July 20, 2024
HomeSportDhune dhe disfate ne Vllaznia-Tirana

Dhune dhe disfate ne Vllaznia-Tirana

-

Spektakel,loje e bukur, disfate, perplasje fizike mes lojtareve e trajnereve. Gjithcka kishte brenda ndeshja e kampionatit te basketbollit mes Vllaznise dhe Tiranes. Ne takimin qe u luajt ne “Qazim Dervishi” kryeqytetasit fituan me rezultatin 66-84 por nje triumf qe u sfumua nga skena te turpshme dhe provokime te ulta nga ana e tyre. Ishin shkodranet ata qe e nisen ne menyren me perfekte ndeshjen duke fituar paster ne dy periodat e para dhe menyra e vetme per ti bere balle kuqebluve ishin disa gjeste anti sportive. Kryeqytetasit provokojne, fillimisht ishte Karaj e me pas amerikani Johnson qe goditen Gjon Ndojen e Daniel Lekndreajn

Ne tentative per te qetesuar dy kampet nderhyn edhe trajneri Gjecaj por si pergjigje merr nje goditje te paster nga Karaj.

Kur ndodh e gjithe ngjarja ne fushe mberrijne edhe forcat e policise te cilat tentojne te qetesojne tifozerine e acaruar. Loja rifillon me pezullimin e Ndojes dhe Lekndreajt per VLlaznine dhe Shimes e amerikanit Johnson per Tiranen. Trajneri Gjecaj nuk ka me lojtare stolit ndersa kryeqytetasit te mbipopulluar me sportiste cilesore edhe rezerve arrijne te kthejne rezultatin dhe te fitojne 66-84. Ne fund edhe largimi I tyre behet nen forca te rrepta sigurie.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts