Friday, December 8, 2023
HomeSportFlamurtari – Vllaznia luhet te premten

Flamurtari – Vllaznia luhet te premten

-

Federata Shqiptare e futbollit ka vendosur qe ndeshja mes Flamurtarit dhe VLlaznise te luhet diten e premte dhe jo ne fundjave sic ndodh zakonisht me Superligen. Takimi do te zhvillohet ne stadiumin e Vlores dhe pritet te jete nje ndeshje shume e veshtire per shkak se vendasit jane ne nje moment te keq dhe kerkojne te dalin nga kriza. Se do te jete nje 90 minutesh delikat dhe me rivalitet e pranon edhe zevendeskapiteni Antonio Marku por ai beson se kuqeblute mund te arrijne fitoren.

Sezonin e kaluar, Marku ishte rekordmen sa I perket minutazhit te aktivitizuar duke qene 98% te ndeshjeve ne fushe por kete kampionat ka patur disa demtime dhe shpreson te rikthehet ne kulmin e formes

Per kete ndeshje Vllaznia ka te gatshem te gjithe formacionin e pare pasi rikthehet edhe Bardulla.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts