Sunday, February 25, 2024
HomeKulturëLezhe, ndizen dritat e pemës së Krishtlindjes

Lezhe, ndizen dritat e pemës së Krishtlindjes

-

Lezha eshte zyrtarisht ne feste dhe atmosfera  e fundvitit ka filluar të ndjehet ne te gjithe qytetin. Kryebashkiaku Fran Frrokaj i shoqeruar nga bashkeshortja dhe femijet ka ndezur dritat e pemes ne qender te qytetit. Ajo ka perkuar edhe me festen e Shen Nikollit ndaj Frrokaj ka uruar të gjithë qytetaret e Lezhës për më shumë mbarsi dhe lumturi.  Uroj që festat e fundvitit të jenë një ogur i mirë për të gjitha familjet shqiptarë tha Frrokaj.

 
Në këtë ceremoni tashme tradicionalë nuk kishin si të mungonte edhe spektakli me fishekzjarre

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts