Saturday, March 2, 2024
HomeKronikaZjarri shkrumbon banesen ne Barbullush

Zjarri shkrumbon banesen ne Barbullush

-

Shperthimi i nje bombule gazi per pak sa nuk eshte kthyer ne tragjedi ne fshatin Barbullush te bashkise Vau Dejes. Flaket e zjarrit jane perhapur me shpejtesi duke shkrumbuar banesen ne te cilen jetonin pjestaret e familjes Gorila. Edhe pse sherbimi zjarrfikes nderhyri per shuarjen e flakeve, zjarri u perhap me shpejtesi ne banesen e vjeter duke shkaktuar deme te shumta materiale. Ne momentin e shfaqjes se flakeve ne banese ka qene vetem kryefamiljari me njerin nga djemte e paralizuar, qe u ndihmua nga fqinjet per nxjerrjen e tij duke i shpetuar flakeve. Rexhep Gorila tregon momentin e perballjes me flaket dhe luften per te shpetuar te birin, ndersa apelon per ndihme. I moshuari ka pesuar djegie te pjesshme ne trup.

 

3 vellezerit e kesaj familje qe jetonin ne banesen  e perbashket kane mbetur ne qiell te hapur pasi zjarri dogji plotesisht çatine. Kjo familje sot apelon per ndihme e ndodhur ne situate te veshtire ekonomike dhe pa perkrahjen e askujt.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts