Saturday, February 24, 2024
HomeKulturë“MINIBER...” ME 50 HYTBE XHUMAJE

“MINIBER…” ME 50 HYTBE XHUMAJE

-

50 hytbe xhumaje, te mbajtura nga Myftiu i Shkodres, imam Muhamed Sytari, nga 2 janari i vitit 2015 deri me 5 shkurt te këtij viti, janë botuar ne librin “ Miniber…” nga Komuniteti Mysliman i Shqiperise. Ky liber u promovua ne biblioteken “Marin Barleti”, ku u vlerësua për rendesine e veçante qe ka sidomos për imamet e xhamive:

 Ndersa Imam Muhamed Sytari, kujtoi se eshte nje pergjegjesi e madhe qe te dalesh para besimtareve myslimane:

Për rendesine e librit “Miniber….” folen edhe teologu Arben Halluni dhe imami i xhamise se Rusit, Fejzi Zaganjori. Ky liber eshte redaktuar nga shkrimtari, Xhahid Bushati.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts