Wednesday, September 27, 2023
HomeShendetesiGripi, afro 700 raste ne Shkodër !

Gripi, afro 700 raste ne Shkodër !

-

“Është një grip me agresivitet te larte, ndaj duhet te jene te vëmendshëm te gjithë qytetaret, veçanërisht për fëmijët, te sëmurët kronike dhe te moshuarit”! Tërheqë kështu vëmendjen Shefi i Epidemiologjisë ne Drejtorinë e Shëndetit Publik Shkodër, Artan Mesi, i cili thotë se 18 vende te BE-se janë te prekura nga gripi, ndërsa ne Shqipëri deri tani janë evidentuar mbi 18 mije raste, afro 700 prej tyre ne Shkodër:

Mesi thotë se nuk duhet nevlehtesuar për asnjë moment konsulta me mjekun, ndërkohë qe vete qytetaret duhet te tregohen te vëmendshëm dhe te evitojnë qëndrimet ne grup, ne mjediset e mbyllura si dhe ato ku mungon pastërtia:

Brenda dy ditësh ne Shkodër mbërrin vaksina e re kundër këtij gripi, e cila do te shpërndahet ne te gjitha qendrat shëndetësore.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts