Wednesday, April 17, 2024
HomePolitikëLSI: Jemi partnere serioze.

LSI: Jemi partnere serioze.

-

Teksa përgatitet për procesin zgjedhor të 18 qershorit, LSI jep mesazhe të vazhdueshme mbi qëndresën dhe vijueshmërinë e saj në koalicionin qeverisë. Përmes tre anëtarëve të kryesisë së saj, LSI u ripozicionua si një partnere serioze që në vijë të parë ka mbrojtjen e interesit të qytetarëve. Numri dy Luan Rama  theksoi se Lëvizja Socialiste për Integrim është forca politike e cila solidarizohet me qytetarët gjë e që dallon anë nga partitë e tjera.

 

Nëse nga ana e Partisë Socialiste presioni drejt LSI-së për të shprehur qëndrimin e saj mbi koalicionin ka qënë i madh, vetë aleatët kanë treguar maturi në deklarimet publike. Ilir Meta ende nuk e ka thënë fjalën e tij, duke e lënë në pritje kryeministrin Rama mbi pozicionimin që LSI do të ketë për 18 qershorin.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts