Friday, January 17, 2020

Basha: Qeveria ime do jetë e përgatitur për përballimin e fatkeqësive...

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, zhvilloi një vizitë në   Qendrën Operacionale të  Emergjencave Civile në rajonin Friuli-Venezia-Giulia në Itali, ndërsa ka theksuar se...

Panariti: Çfare ndodh me deficitin tregtar te Shqipërisë ne Shengen Ballkanik?

Nga Edmond Panariti Cfare ndodh me deficitin tregtar te Shqipërisë ne Shengen Ballkanik? .... Eshte shumë "frymezuese" dhe populiste të shpallesh perfitimet dhe perparesite nga krijimi...

“Merrni në dorë fatin e atdheut”, Meta kujton ‘8 Dhjetorin’ me...

Presidenti Ilir Meta kujton përmes një postimi në “Facebook” 29-vjetorin e Lëvizjes Studentore, që ia doli të rrëzojë regjimin komunist. Në mesazhin e tij, Meta...

Inxhinieri gjeolog Stak Vukaj: Ja si bëhet përllogaritja e shkallës rihter...

  Inxhinieri dhe gjeologu Stak Vukaj ne studion e '' I ftuari i dites'' foli gjate rreth termetit te ndodhur mengjesin e 26 nentori si...

Meta takohet sot me komunitetin arbëresh, në Foggia

Këtë të premte, në Itali presidenti i Republikës, Ilir Meta do të takohet me komunitetin arbëresh të Casalvecchio di Puglia, në provincën e Foggias. Një...

Tjetër humbje për Vllazninë, Zmijani: Mund të ishim në krye të...

Ndeshja me Bylisin dhe humbja e edhe tre pikeve te tjera per Vllaznine ishte tema qe u diskutua mbremjen e kaluar ne emisionin "Sport...

LAJM I FUNDIT/ Video e ish-trajnerit ku dhunonte futbollistët pas humbjes...

Pas një video të publikuar sot në rrjetet sociale ku shihej se si ish-trajneri i Laçit dhunonte futbollistët e ekipit të Laçit U-17, Ndue...

TVSH e ushqimeve, taksa e çapës së bukës dhe qumështit të...

   Nga Dritan Kaba Ky qe shihni eshte nje produkt ne supermarketet shqiptare. Qumesht per femije. Siper ka etiketen me çmim 1.99 euro ne fakt çmimi...

Drejtorja e shërbimit social, Tula: Janë shtuar kërkesat e të moshuarve...

Pas kronikes se transmetuar ne Tv1 Channel te te moshuarit shkodran Andrea Maka me aftesi te kufizuara i cili jetonte i vetem prej 6...

Massafra apel vendorëve të Shkodrës: Dilni mbi interesat e ngushta, mendoni...

Arqipeshkvi i Shkodrës, Imzot Angelo Massafra, apeloi drejtuesit vendorë të dalin mbi interesat e ngushta të tyre dhe të mendojnë për të mirën e...

Artikujt e fundit