Wednesday, May 22, 2019

Basha në Berat: Grushti i shtetit do të ndalet me cdo...

Lideri demokrat Lulzim Basha deklaroi sot në Berat se Edi Rama tashmë është pakicë dhe për më tepër në panic të plotë. Ai akuzoi Ramën...

Basha thirrje qytetarëve: Bashkohemi nesër ta shporrim Edi Ramën, demokratë dhe...

Kryetari i Partisë Demokratike dhe i Opozitës Lumzim Basha, u ka bërë thirrje edhe njëherë qytetarëve ti bashkohen masivisht protestës së madhe të nesërme...

Protestuesit në Shkodër: E duam Shqipërinë si gjithë Europa

Protestues të shumtë opozitarë janë mbledhur në Shkodër, duke bllokuar akset kryesore të kryeqendrës së Veriut. Siç shihet edhe nga pamjet, protestuesit kanë bllokuar rrugët...

Rikthimi i vizave nga Holanda, Tabaku: E rëndë, po penalizon dhe...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, e ka cilësuar tejet të rëndë dhe hapa pas të Shqipërisë diskutimin në parlamentin holandez për rikthimin e...

Imzot Angelo Massafra reagon per vrasjet ne Shkoder

Arqipeshkevi i Shkoder-Pult Angelo Massafra ka komentuar ngjarjet e renda te ndodhura ne Shkoder, vrasjen e Ferdinand Polia dhe te dy vellezerve Bilali nje...

Falë Ramës, Shqipëria qendër e krimit te organizuar ndërkombëtar’

Pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili e quante Shqipërinë qendër të krimit të organizuar ndërkombëtar, ka reaguar sërish ish kryeministri Sali...

Gjermania do t’i kthejë mbrapsht refugjatët, në shtetet e varfra të...

Gjykata Evropiane e Drejtësisë e hapi rrugën që Gjermania t'i ekstradojë azilkërkuesit në shtete të tjera anëtarë të BE. Nga Deutsche Welle Gjykatësit e gjykatës në...

Shkëputet energjia pranë Kuvendit, OSHEE sqaron qytetarët

OSHEE ka një sqarim të rëndësishëm për të gjithë banorët e Tiranës, në zonën e ish-ATSH-së, pranë Kuvendit, 9-katëshëve, të cilat ndodhen momentalisht pa...

Shpëtoi Führer-in e tmerrshëm kur ishte vetëm 4 vjeç

Kur ishte vetëm 4 vjeç, Adolf Hitler rrezikoi të mbytej në një lumë të ngrirë në Gjermani, por ai u shpëtua nga një fëmijë...

Zhduket sërish ‘Air Albania’

Air Albania zhduket përsëri. Linja ajrore nën emrin shqiptar që sipas premtimeve të qeverisë Rama do të ngrihej në qiell disa muaj më parë...

Artikujt e fundit