Monday, August 15, 2022
HomeSportBakaj, debutim me fitore

Bakaj, debutim me fitore

-

Luajti 82 minuta dhe nuk është se shkëlqeu si në kohët e tij më të mira, por gjithësesi prania e tij në fushën e lojës tërhoqi vemendjen e opinionit publik dhe sidomos tifozërisë shkodrane, e cilat në momentin e ndërrimit e duartrokiti, moment të cilin vete Bakaj e priti me emocione.

Megjithatë, përpos vlerave si futbollist, ajo që pritej me interes nga opinioni sportiv kishte të bënte me përfshirjen e polemikave, që Bakaj falë karakteristikave të tij si futbollist shpesh herë i pasqyron me kundërshtarët në fushën e lojës.  Në një farë mënyre, ish futbollisti dhe ish trajneri i Vllaznisë, Edi Martini kishte lëshuar një tip paralajmërimi që Bakaj nuk luan më shumë se 3-4 ndeshje me Vllazninë nga kartonat e kuq që mund të marrë. Dhe, e verdha e parë erdhi që në ballafaqimin e parë me durrsakët.

Duke lënë pas ndeshjen e kupës ku ka besim se Vllaznia me 70 përqind të mundësive është e kualifikuar në gjysëmfinale, Bakaj flet edhe për ndeshjen e fundjavës me Partizanin për kampionat.

Nga informacionet më të fundit marrë nga institucioni i FSHF-së, mësohet se ndeshja Partizani-Vllaznia luhet diten e diele në ora 17.00 në stadiumin “Selman Stermasi të kryeqytetit. Kjo është ndeshja e parë që Partizani zhvillon në këtë stadium si pritës pas marrëveshjes së bërë mes klubeve Tirana dhe Partizani me dakortësinë edhe të Bashkisë së Tiranës.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,432FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts