Wednesday, August 10, 2022
HomeKulturë“Shkodra Edukon Kulture, Ngujon Gjakmarrjen”

“Shkodra Edukon Kulture, Ngujon Gjakmarrjen”

-

Ne biblioteken  e qytetit te Shkodres  “Marlin Barleti” eshte bere promovimi i librit te poetes shkodrane Farida Ramadani  i titulluar “Shkodra Edukon Kulture , Ngujon Gjakmarrjen”. Ne kete aktivetet pjesemarres  ishin , miq  te aferm dhe nxenes te shkollave 9 vjecare .  Ky liber eshte nje cikel poetik  me permbledhje te  131 poezive te  nxenesve te  shkollave 9 vjecare te qytetit kunder fenomenit te gjamarrjes.

Poezite kane zgjuar nje interes tek te gjitha moshat per ndergjegjesimin mbi rrezikshmerine e plages se gjakmarrjes .

Ky aktivitet u zgjerua me interpretimin e disa poezive , vizatimeve per temen e gjakmarrjes si dhe shperndarjen e disa cmimeve simbolike per nxenes qe jane angazhuar kunder ketij fenomeni.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts