Wednesday, February 21, 2024
HomeKulturëMe dashurinë për Token dhe Lulet

Me dashurinë për Token dhe Lulet

-

Dashurisë për lulet dhe për token, grupi artistik i shkollës nëntëvjeçare “Dëshmorët e Prishtinës” Shkodër u ka kushtuar një koncert ne sallën “Gjon Kapidani” te shkollës artistike “Prenke Jakova”.

Si kjo shkolle, kane ngritur grupet artistike edhe ne shume shkolla te tjera, ndaj Merkulaj thotë se do te ia vlente qe te zhvillohej edhe një festival mes shkollave:

Shkolla “Deshmoret e Prishtines” eshte nder me aktivet ne Shkoder sa i perket lëvizjes artistike.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts