Thursday, November 30, 2023
HomeKronikaNormalizohet situata e zjarrit në Bukmirë të Mirditës...

Normalizohet situata e zjarrit në Bukmirë të Mirditës…

-

 

Aktualisht situata e zjarreve në Bukmirë të Rrëshenit paraqitet e normalizuar, nuk paraqet rrezik riaktivizimi.

Është përshkruar rreth 250 ha pyje, ku nga zjarri janë djegur dhe sipërfaqe vreshtë rrushi dhe ullishte.

Në fshatin Shpërdhaze, Nj.A Kaçinar aktualisht është një vatër zjarri aktive, po shikohet mundësia për të ndërhyrë me mjet zjarrfikës, por terreni është i vështirë.

Në ndërhyrje janë 3 mjete zjarrfikëse, një nga stacioni Mirditë dhe dy tjera nga forcat e armatosura, si dhe forca nga bashkia Mirditë dhe Nj.A Kaçinar.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts