Monday, August 26, 2019

Jep doreheqjen Haxhinasto

Ka dhene doreheqjen Ministri i Transporteve dhe `Infrastuktures, Edmond Haxhia Nasto. Ai ka deklaruar se doreheqja e tij vjen për...

Inagurimi i stadiumit te ri te Shkodres

Ardhjen në Shkoder për inagurimin e stadiumit “Loro Boriçi”, Edi Rama e nisi me një ndalesë në Grand Hotel Europa. Pas qëndrimit për disa...

Rama premton rrugen Reps – Gjegjan – F. Arrez

Kryeministri Rama ka deklaruar se aksi rrugor Reps-Gjegjan-Fushë Arrëz është në planet e qeverisë për t’u rikonstruktuar. Numri nje i qeverise beri me dije...

Nga 1 shtatori lejet e ndertimit online

Nga 1 shtatori të gjithë qytetarët që aplikojnë për leje ndërtimi në bashki duhet ta kryejnë këtë proçes vetëm online, pasi merr fund koha...

Shqiperi – Marok ne Shkoder, policia zbardh planin e masave

Kur na ndajnë pak orë nga sfida që do të shënojë inagurimin e stadiumit të ri “Loro Boriçi”, ajo mes kombëtares Shqiptare dhe Marokut,...

Aluizni punon me hartat e vjetra

Zonat informale që ende janë në pritje të proçesit të legalizimit, do të kenë një vemendje të veçantë në planin e ri vendor që...

Nderron jete kengetarja Naile Hoxha

Shkodra humb një tjetër zë të magjishëm të kënges popullore qytetare. Këngëtarja Naile Hoxha mbylli sytë në moshën 82 vjeçare në qytetin e saj...

Ashpërsohet Kodi Rrugor

Që prej kësaj jave rripi i sigurimit dhe ndenjësja e posaçme e fëmijëve, mund t’iu kushtojë heqjen e lejes së drejtimit për drejtuesit e...

Trafik i renduar ne rruget e Lezhes

Rrugët e zonës bregdetare të Shëngjinit janë përballur me një fluks të jashtëzakonshëm automjetesh gjatë mbremjes së te dielës. Problematika më e madhe ka...

Veriu i perfshire nga flaket

Zjarret nuk kanë të ndalur në vend, duke krijuar një situatë të vështirë që në shumë zona mbetet jashtë kontrollit. Prej 72 orësh “Maja...

Artikujt e fundit