Wednesday, October 23, 2019

Ngricat mbajne te mberthyera vendin

Debora i ka lënë vendin ngricave të forta dhe temperaturave të uleta që vijojnë të mbajnë të mbërthyera vendin tonë. Emergjencat Civile bëjnë me...

Ngricat, defekte ne pompat e ujit.

Ngricat e ditëve te fundit kane shkaktuar jo pak defekte tek pompat e ujit, qe përdorin qytetaret. Përgjegjësi i teknikes ne ndërmarrjen e ujësjellës...

Komuniteti Rom ne mëshire te fatit !

Mbetet ende shume e renduar  gjendja  komunitetit Rom ne Shkodër, ne këto dite te ftohta dimri ku temperaturat shënojnë disa grade nen zero. Ne...

13 vjet nga tragjedia e 9 janarit.

Vitet kalojnë por ende plagët i kanë të freskëta, edhe sot pas 13 vitesh nga tragjedia e 9 Janarit, ku gjeten vdekjen 28 persona....

Prefekti Radovani: Impenjim maksimal i strukturave per perballimin e situates.

Prefekti i Qarkut te Shkodrës, Paulin Radovani, ne përfundim te inspektimit te aksit rrugor Shkodër – Puke – Fushë Arrës – Qafe Mali, u...

Ministri i Transporteve Sokol Dervishaj inspekton aksin Shkoder-Puke-Qafe Mali

Gjendja e krijuar nga dëbora e rene dhe ngricat e diteve te fundit u inspektua edhe nga Ministri i Transporteve Sokol Dervishaj, i shoqëruar...

Strehimi I familjeve te pa streha

Ulja e ndjeshme e temperaturave ka venë në levizje bashkin e Lezhës për strehimin e familjeve të pastreha. Një familje prej katër antaresh është...

Lezhe, femijet te prekur nga gripi

Epidemia gripalë dyfishuar numrin e femijeve të cilet i drejtohen urgjences së pediatrisë së Lezhës për të marrë mjekim. Çdo ditë pranë kësaj urgjence  paraqiten...

MINISTRI TAHIRI NE RRUGEN E KOMBIT

Ministri i Brendshem Saimir Tahiri ka inspektuar situiatën e krijuar nga reshjet e debores në rrugen e kombit në Kalimash. Ai tha se si...

Situata në rrugët e Shkodrës

Situata paraqitet problematike në rrugët e qarkut Shkodër, për shkak të ngricave dhe temperaturacvë që shkojnë deri në -20 gradë celzius në zona të...

Artikujt e fundit