Tuesday, October 16, 2018

Vllaznia zhgenjen edhe para Ademit

Vllaznia ka zhgenjyer serish por tashme perballe tifozerise se saj por edhe kryebashkiakes Ademi. Ne ndeshjen e luajtur ne “Reshit Rusi” kuqeblute barazuan 0-0...

Vellezerit Lekndreaj shkelqejne ne kombetare

Kombetarja e 20 vjecareve te basketbollit shqiptar ka marre pjese ne kampionatin europian qe u zhvillua per rreth 3 jave ne Greqi. Pjese e...

“Familjet sportive shkodrane” në TV1 Channel

“Familjet sportive shkodrane”, një cikël dokumentarësh televiziv, ideuar dhe realizuar nga gazetari Gaspër MARKU, është emisioni më i ri që i bashkangjitet programacionit të...

Ylli Hoxha goditja e madhe ?!

Ylli Hoxha mund te jete goditja e madhe e Vllaznise ne kete merkato. Mesfushori me tipare sulmuese eshte ne bisedime me drejtuesit e klubit...

25 dite dhe lojtaret ne prove deshtojne

Se Vllaznia po has veshtiresi ne merkato ky nuk perben me lajm per tifozet shkodrane por fakti se skuadrat e tjera po perforcohen dhe...

Vllaznia dhe “audiconet” e merkatos

Pas dështimit në prove te portierit malazez, Nemanja Scekiç, sulmuesit Roloviç, dhe serbit Aleksandar Rakiç, Vllaznia po vijon serish per kerkimin e lojtareve...

Vllaznia fiton me nje autogol

Fale nje autogoli Vllaznia ka siguruar fitoren e dyte ne po kaq ndeshje miqesore te zhvilluara ne prag te nisjes se fazes pergatitore. ...

5 basketbolliste ne kombetaret e moshave

Pas nje sezoni te suksesshem per basketbollin shkodran ku ekipi I pare u shpall kampion shqiperie ndersa te rinjte nenkampion, 5 lojtare te Vllaznise...

Manuka dhe 2 portiere ne prove

3 lojtare te tjere jane paraqitur pasditen e se merkures ne fushen stervitore te “Reshit Rusit” duke u stervitur me kuqeblute . Dy jane...

KASH zhvillon analizen vjetore

Kolegjiumi I arbitrave te Shkodres zgjodhi mjediset e “Grand Hotel Europa” per te zhvilluar analizen e sezonit 2015-2016. Te pranishem ishin arbitra, veterane, perfaqesues...

Artikujt e fundit