Wednesday, July 24, 2024
HomeArsimMenaxhimi i kopshteve dhe çerdheve

Menaxhimi i kopshteve dhe çerdheve

-

Vetëm kopshtet dhe çerdhet që ka në administrim janë kompetencë e bashkisë Shkoder për të ndërhyrë. Mirëmbajtja e objekteve është detyrë kryesore thotë përgjegjësja e zyrës arsimore, rinisë dhe sportit në bashki Vinifreda Gazulli, e cila shton se në bashkëpunim me drejtorinë e kopeshteve dhe cerdheve egzistojnë komisione vlerësimi të procesit edukativ.

Po shihet mundësia e krijimit edhe e kopshteve e cerdheve të tjera, kjo sipas Gazullit ndikuar nga kërkesat që paraqiten prej prindërve.

Aktualisht në territorin e Bashkisë Shkodër janë rreth 80 kopshte dhe cerdhe, ndërsa institucionet private janë jashtë juridiksionit të pushtetit vendor.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts