Friday, April 20, 2018

LSI mbështet protestën, Kërpaçi: Kemi kërkuar informacion për statusin e naftëtarit

Lëvizja Socialiste për Integrim mbështet protestën e naftëtarëve që ata të fitojnë të drejtën e tyre të marrjes së rrogës. Në një dalje për...

“Kam një dosje…do ja ndjeni këngën”, kë po paralajmëron Lulzim Basha?

Replika, akuza dhe kundërakuza në sallën e Kuvendit për PPP-të e qeverisë Rama. Ndërsa opozitarët e quanin skemë të pastër korrupsioni (Pastrimi i Parave...

Sesioni i ri parlamentar – Me 9 shtator dy seanca plenare,...

Të shtunën më 9 shtator nis legjislatura e 9 e Kuvendit të Shqipërisë e dalë pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Pas dekretit nga Presidenti i...

“Drejtësia”, Flamur Noka: Vlahutin merr rrogën nga BE, por i shërben...

Deputeti i PD, Flamur Noka e quajti një farëse të turpshme procesin e zgjedhjes se anëtarëve të KLP dhe KLGJ. Flamur Noka tha se...

Ish-deputeti Alfred Peza: Jam dëshmitar i paktit të ri Rama-Basha

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alfred Peza ka zbuluar, se ekziston një tjetër marrëveshje mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Me anë...

Avokati Ngjela: Nese Rama ikën, ju zbuloj kë mbështet SHBA

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka zbuluar një nga figurat politike, si pjesë e kabinetit qeveritar ‘Rama’ që ka mbështetjen e Shteteve të Bashkuara...

Opozita intensifikon takimet, përsërit thirrjen për pjesmarrje masive në 27 janar

Opozita ka intensifikuar takimet me mbështetësit në rrethe, ku ka kërkuar pjesëmarrje masive në protestat e 27 janarit. Nga Pogradeci kryetari i dekokratëve, theksoi se...

BMI (pjesë e FITCH) paralajmëron për krizë të fortë politike në...

BMI Research, pjesë e grupit të njohur ndërkombëtar të vlerësimit, Fitch, në raportin e fundit për indeksin e rrezikut në Europën Juglindore, të sapopublikuar...

Zv.ministri grek: Jemi afër zgjidhjes së problemeve përfundimtare me Shqipërinë

Përgjatë fjalës së tij në forumin ekonomik në Delphi, zv.ministri i Jashtëm grek, Jorgos Katrugalos përsëriti qëndrimin e ministrit të jashtëm grek, Nikos Kotzias...

Te shtunen mblidhet kabineti qeveritar, ku do te zhvillohet?

Mbledhja e radhës së kabinetit qeveritar do të zhvillohet të shtunën në Lezhë. Takimet nisin në orën 08:00, ku do të zhvillohet një mëngjes...

Artikujt e fundit