Sunday, January 24, 2021

Këstet e tatimit mbi fitimin, Denaj: Bizneset me xhiro nën 14...

Shtyrja e kësteve të tatimit mbi fitimit, Denaj: Bizneset me xhiro nën 14 milionë lekë nuk paguajnë këtë vit, huamarrja e FMN na shërben...

Ruçi i rreptë dhe me Ramën, i mbyll mikrofonin sapo i...

Kryetari i kuvendit, Gramoz Ruçi, është treguar mjaft i rreptë në seancën plenare, duke mos lejuar të flasë përtej kohës së caktuar as kryeministrin...

Interpelanca me Ramën për shembjen e teatrit, Hajdari: Keni bërë “tentativë...

Në interpelancën e kërkuar nga opozita parlamentare me kryeministrin e vendit, Edi Rama për të sqaruar shembjen e Teatrit Kombëtar, deputetja Rudina Hajdari nuk...

Hapen aplikimet për skemën kombëtare, Rama: Bujqësia po ndryshon falë rritjes...

Ngas nesër hapen aplikimet për financim nga skema kombëtare. Lajmin e ka bërë të ditur kryeminsitri Edi Rama përmes një postimi në Facebook. Ai...

Vasili: Rezultatet e reformës në drejtësi janë parë nga të gjithë,...

  Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili deklaron se tashmë rezultatet e reformës në drejtësi janë parë nga të gjithë, dhe siç thotë...

Presidenti Meta vlerëson me titullin “Mjeshtër i Madh”, aktorin e shquar,...

  Presidenti i Republikës vlerësoi sot me Titullin “Mjeshtër i Madh” aktorin e shquar Kastriot Çaushi, i cili ka portretizuar në filmin shqiptar, veç shumë...

Publikoi SMS-në e diplomatit të huaj, Meta: Akt transparence dhe...

  Presidenti Ilir Meta sqaron plaftormën e tij me 14 pika për realizimin e Reformës në Drejtësi dhe integrimin e Shqipërisë në BE. Në një...

Meta: Platforma që propozova, qëllimi i vetëm, zbatimi i Kushtetutës dhe...

  Presidenti Ilir Meta në një intervistë për ‘Albanian Daily News’ u shpreh ndër të tjera se qëllimi I platformës që propozoi është që të...

Pas Yuri Kim, Basha pret në zyrë ambasadorin gjerman Peter Zingraf

  Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nisur një takim në selinë blu me ambasadorin gjerman në Tiranë, Peter Zingraf. Takimi vjen një ditë pas...

Nga 15 kushtet për BE tek Këshilli Politik për Reformën, zbardhet...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim shumë të hapur dhe konstrukitv me Ambasadorin e Britanisë së Madhe, Duncan Norman Kryemadhi diskutoi me...

Artikujt e fundit