Thursday, May 28, 2020

Dëshmia, mjeku i Enverit zbulon raportet me familjen Hoxha, ja çfarë...

Në një intervistë profesor Hektor Peçi, i cili ka qenë per 7 vite mjeku personal i Enver Hoxhës, flet per raportin me familjen e...

A e helmuan Enver Hoxhën? Rrëfehet mjeku Sabit Brokaj: Si i...

Mundësia për të helmuar Enver Hoxhën përmes ilaçeve ka qenë zero. Kardiologu i njohur, Sabit Brokaj, një nga mjekët e ekipit që ndiqte 24...

INTERVISTA E PLOTË/ Jozefina Topalli: Rama e Basha janë bashkë, duhet...

Një nga zërat më të fuqishëm dhe me influencë në Partinë Demokratike, Jozefina Topalli sot në Ditën e Rinisë, ku mijëra studentë u ngritën...

Intervista e Ismail Qemalit në Vjenë: Ne nuk kërkojmë autonomi, por...

Gazeta franceze, “Journal des Débats Politiques et Littéraires”, ka botuar të martën e 26 nëntorit 1912, në ballinë, intervistën e Ismail Qemalit, zhvilluar në...

Ernest Gjoka: Vllaznia do të bëhet, duhet merkato dhe durim

Trajneri i Vllaznisë rrëfen eksperiencën shkodrane, vështirësitë në këto dy muaj punë dhe planet e së ardhmes, duke nisur nga merkatoja e janarit, ku...

Ansi Agolli: “Nuk kam asnjë peng nga karriera ime e deritanishme”

Ansi Agolli është kapiten dhe lider i Kombëtares, ndaj mungesa e tij në listën për miqësoren e Turqisë është parë me çudi, por në...

Gjosha: Rama të mos fajësojë BE, por të përmbushë detyrimet

  Qeveria shqiptare ka drejtuar gishtin BE-së se po tregohet e padrejtë me Shqipërinë dhe sosja e durimit tek Kryeministri Rama. Në vend të ankesave,...

Rruga Prekal-Dukagjin, 12 ore e bllokuar, Shkak reshjet e shiut dhe...

Janë munduar që të largojnë gurët me dorë por ka qenë e pamundur. Rruga në fshatin Omaraj që lidh Dukagjinin dhe fshatra të njësisë...

Braimllari: Kryeministri i këtij vendi, të largohet një orë e më...

  Flet Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Braimllari: Front i bashkuar opozitar kundër Rilindjes, së lidhur me krimin e organizuar Sekretari i Përgjithshëm i...

Grida Duma: 27 janari, kauza e saj është qytetari, dhe jo...

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Grida Duma thotë se brenda kësaj force politike duhet të vendosen rregulla të qarta loje, në mënyrë...

Artikujt e fundit