Saturday, September 21, 2019

A e helmuan Enver Hoxhën? Rrëfehet mjeku Sabit Brokaj: Si i...

Mundësia për të helmuar Enver Hoxhën përmes ilaçeve ka qenë zero. Kardiologu i njohur, Sabit Brokaj, një nga mjekët e ekipit që ndiqte 24...

Zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxha: Sa më shumë njoh politikën, aq...

Shkodra është qyteti që ka nxjerrë të parën gazetë sportive në Shqipëri, gjithashtu është qyteti që ka nxjerrë një gazetar të madh si Anton...

Cfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve?

Është prekur niveli jetik ligjor duke llogaritur pensionin jo në përputhje me dispozitat e veçanta ligjore për ushtarakun në pension. Kështu shprehet në një...

Ernest Gjoka: Vllaznia do të bëhet, duhet merkato dhe durim

Trajneri i Vllaznisë rrëfen eksperiencën shkodrane, vështirësitë në këto dy muaj punë dhe planet e së ardhmes, duke nisur nga merkatoja e janarit, ku...

Gjosha: Rama të mos fajësojë BE, por të përmbushë detyrimet

  Qeveria shqiptare ka drejtuar gishtin BE-së se po tregohet e padrejtë me Shqipërinë dhe sosja e durimit tek Kryeministri Rama. Në vend të ankesave,...

Gjoka: Skuadra nuk ngre kokë sepse po na masakrojnë me kritika

Trajneri në prag të sfidës në Vlorë vlerëson Flamurtarin, por minimalisht kërkon që të mos dalë të paktën pa pikë nga kjo ndeshje Vllaznia kërkon...

Dëshmia e ish-studentit të dhjetorit: Çfarë na tha Azem Hajdari kur...

Diplomati dhe përkthyesi Kujtim Morina një nga studentët e dhjetorit të vitit 1990 në një shkrim ekskluziv për “BalkanWeb” për Ditën e Rinisë, kujton momentet e...

Ansi Agolli: “Nuk kam asnjë peng nga karriera ime e deritanishme”

Ansi Agolli është kapiten dhe lider i Kombëtares, ndaj mungesa e tij në listën për miqësoren e Turqisë është parë me çudi, por në...

Braimllari: Kryeministri i këtij vendi, të largohet një orë e më...

  Flet Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Braimllari: Front i bashkuar opozitar kundër Rilindjes, së lidhur me krimin e organizuar Sekretari i Përgjithshëm i...

Grida Duma: 27 janari, kauza e saj është qytetari, dhe jo...

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Grida Duma thotë se brenda kësaj force politike duhet të vendosen rregulla të qarta loje, në mënyrë...

Artikujt e fundit