Sunday, January 24, 2021

”Sot është ajo mbretëresha” libri më i ri i Etleva Kupsi

  Shkrimtarja Etleva Kupsi nga Lushnja ishte e ftuara e radhes ne ''Pasdite ne Tv1'' e cila promovoj librin e saj me te ri te...

Filip Guraziu promovon librin “Reflektim” në “Start”: Reflektim mbi problemet e...

Kete mengjes ne studion e emisionit "Start" ishte i ftuar per promovimin e librit te tij me te fundit "Reflektim" z.Filip Guraziu i cili...

Filmi “Takim në ajër”: Emigrimi dhe roli i medias në shoqëri

  Filmi “Takim ne ajer” vjen se shpejti premiere per publikun ne ekranin e kinemase. Tema e filmit eshte emigrimi dhe roli i medias ne...

FOTO/ Revista “Le Monde Illustrae” pasqyron traditën tonë: Gratë shqiptare me...

  Foto e vitit 1880 e botuar në revistën “Le Monde Illustrae ”, pjesë e koleksionit të shkrimtarit francez Fortune Louis Meaulle, janë paraqitur veshjet...

Teatri i kukullave në “Migjeni” regjisorja Merita Smaja në Tv1 Channel,...

Aktorja e mirenjohur shkodrane Merita Smaja ishte e ftuara e emisionit “Start” kete mengjes ne Tv1 Channel per te folur per teatrin e kukullave...

Rikthehet teatri i kukullave me ”3 derrkucët” në ”Migjeni”

    Ne teatrin ''Migjeni'' eshte rikthyer teatri i kukullave. ''3 derrkucet'' eshte premiera e re,  dhe vjen nën regji të Merita Smaja, e cila nisi rrugëtimin...

Pas Kosovës edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit

Pas Kosovës edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel që do të mbahet më 10 dhjetor në Stokholm. Lajmi u bë i ditur...

Eneda Tarifa është fituesja e festivalit “Kënga Magjike 2019”

Eneda Tarifa është fituesja e festivalit “Kënga Magjike 2019”. Pas votimit të artistëve, jurisë dhe publikut triumfoi kënga “Ma zgjat dorën”. Në vend të dytë u...

Nata e dytë e “Ahengut shkodran” në familjen Ceka në emisionin...

Mbremjen e kaluar ne emisionin "Arome Shkodre" eshte paraqitur nata e dyte e "Ahengut shkodran" ne familjen Ceka. Qendra Kombëtare e Veprimtarive Tradicionale në kuadër...

”Sokol Gjyrezi aktori i perspektives që shkroi emrin e tij plot...

  Emisioni ''Pasdite ne Tv1'' iu dedikua plotesisht aktorit te prespektives qe nuk jeton me  Sokol Gjyrezi. Te ftuar ishin vellai i tij Qamil Gjyrezi...

Artikujt e fundit