Saturday, January 25, 2020

Fundjava shndërrohet në “bilanc lufte” për Kombëtaren, dëmtohen edhe Abrashi me...

  Kristian Panuçi vazhdon të marrë lajme negative nga futbollistët e kombëtares shqiptare. Sot janë dëmtuar dy lojtarë të tjerë të cilët në ndeshjet e...

Vllaznia udhëton për fitore në Tiranë

Me seancen stervitore zhvilluar mesditen e së enjtes në fushën e stadiumit “Reshit Rusi” kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Armando Cungu i kanë dhënë...

Vllaznia, kampione në basketboll të reja, Basketbollistet kuqeblu munden përmetaret në...

Vllaznia në basketboll për të reja shpallet kampione e Shqipërisë. Një titull që nën drejtimin e trajnerëve Xhuli Shestani dhe Renato Radoja e kanë...

Nis sfida miqësore në “Elbasan Arena”, Shqipëria e Panucci-t kundër Norvegjisë

  Shqipëria do të luajë sot në orën 19:00 sfidën miqësore të programuar për muajin mars me Norvegjinë në “Elbasan Arena”. Trajneri Christian Panucci do...

Formacionet zyrtare/ Shqipëria e nis pa Sadikun, ja kush e zë...

  Pas pak çastesh në “Elbasan Arena” starton takimi kualifikues i eliminatorëve të Botërorit “Rusi 2018” me Shqipërinë e cila e ka taksative të mundë...

Klubi Vllaznia nderon Aleksander Lazrin

Sport klub Vllaznia ka nderuar ish ciklistin Aleksander Lazri I cili u nda nga jeta aksidentalisht pak muaj me pare. Ne ceremonine...

Formacionet zyrtare te dy skuadrave,Shqiperi-Turqi

Dy trajnerët e kombëtareve të Shqipërisë dhe Turqisë kanë shpallur formacionet zyrtare me të cilat skuadrat do të zbresin në fushë për miqësoren e...

Vllaznia – Tirana te premten !

Diten e premte ne oren 18:00 ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” do te luhet ndeshja me e bukur e kampionatit te basketbollit shqiptar...

Vllaznia firmos me tre të rinj

Kuqeblutë konsiderohen të jenë klubi që kanë prodhuar dhe vazhdojnë të prodhojnë lojtarë të rinj të perspektives më shumë se asnjë tjetër në Shqipëri,...

Panucci: Duam të bëjmë historinë, lojtarët të luftojnë 95 minuta ndryshe...

  Christian Panucci, trajneri i kombëtares shqiptare, në intervistën e fundit para ndeshjes me Spanjën ka folur për objektivat që Shqipëria ka në këtë takim....

Artikujt e fundit