Tuesday, December 1, 2020

Leksion i hapur me lektorë italinë

“Metodologjia bashkëkohore dhe përdorimi i software në analizen e ndeshjes”, ishte tema e një leksion të hapur që Universiteti “Luigj Gurakuqi” me studentët dhe...

Kampionati i ping – pongut

Ne qendren kulturore te femijeve te Shkodres eshte zhvilluar kampionati i Ping Pongut per vitin 2017  mes shkollave te sistemit 9 vjecar. Si cdo...

CAS nuk fal Skënderbeun, i përjashton për 10 vite nga Kupat...

Skënderbeu është përjashtuar për 10 vite nga Kupat e Evropës. Vendimi është marrë nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, CAS që i ka komunikuar lajmin...

Kajoshi: Europiani, një përvojë më shumë

Kampionati Europian i boksit, i cili u zhvillua për dhjetë ditë me radhë në qytetin Braila të Rumanisë, ishte një përvojë më shumë për boksierët...

Fitore dhe humbje në volejboll.

  Femrat mundin Elbasanin, meshkujt munden nga Tirana Një fitore dhe një barazim është bilanci i kësaj jave në kampionatin kombëtar të volejbollit për ekipet e...

Përmbysje që në pjesën e parë, Teuta rrëmben fitore ndaj Vllaznisë

Teuta ka arritur një fitore të rëndësishme ndaj Vllaznisë me rezultatin 3-1. Shkodranët kaluan të parët në avantazh me anë të Gurishtës në minutën e...

Tre vite pa profesor Ymer Striniqin!

Sot bëhen plot 3 vite pa profesorin e të gjithëve ne, Ymer Striniqin. Tre vite pa zërin e tij, pa statistikat e tij dhe...

Ja renditja e skuadrave kombetare per muajin tetor

Federata Botërore e Futbollit ka publikuar renditjen e skuadrave kombëtare për muajin tetor. Kombëtarja shqiptare ka humbur 5 pozicione nga muaji i mëparshëm. Kjo lëvizje...

Vllaznia dikur me Bizin, Rragamin, Zhegën, Zmijanin e legjenda të mëdha,...

Vllaznia dikur me Bizin, Rragamin, Zhegën, Zmijanin e legjenda të mëdha, tani e harruar Vllaznia është një nga klubet më me traditë në Shqipëri. Prej...

Futboll moshat, ndalet Vllaznia

Dy ekipet U-17 dhe U-19 janë mundur në Shkodër nga Kukësi Janë e nëntë e kampionatit kombëtar të futbollit për moshat ka regjistruar një paraqitje...

Artikujt e fundit