Sunday, February 28, 2021

Zgjodhi Kombëtaren Shqiptare, grekët e AEK-ut ndëshkojnë Ajdareviçin

Astrit Ajdareviç, ishte lojtari i radhës që vendosi të zgjedhë Kombëtaren Shqiptare, pas një ftese të marrë nga trajneri Panuçi. Lojtari që luan te...

Oferte nga Turqia per Vllaznine ?! E refuzoi bashkia dhe kryetarja

Kalvari i Vllaznisë nuk ka fund dhe duket se në Shkodër nuk kanë ndërmend ndonjë plan ringjalljeje. Ndërkohë, gazeta zbulon se edhe një ofertë...

BOKSIERI SHQIPTAR SHPALLET KAMPION BOTE, MUNDI GJERMANIN

  Boksieri shqiptar Ferit Keta ka mposhtur gjermanin Toni Thes në përballje për titullin kampion bote. Në duelin e zhvilluar në arenën e boksit në Munih,...

Skandali/ Kërcënohet trajneri Gjoka, Vllaznia blindohet me policë në stërvitje

Trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka, siç raportohet nga Shkodra, ka marrë një kërcënim para stërvitjes së fundit, në prag të ndeshjes mes Vllaznisë dhe...

90 vjeçarja nga Mirdita, tifoze e “çmendur” me Brazilin

  Gruaja që shikoni në foto quhet Gjela Nikolli. Është 90 vjeçe dhe jo vetëm që nuk e ndjen peshën e viteve mbi supe por është...

 Sulmi ndaj Ernest GJOKËS, reagon Armando CUNGU: Turp për Shkodrën, e...

Një ngjarje e rëndë ndodhi disa orë më parë në qytetin e Shkodrës. Trajneri Ernest Gjoka u sulmua me thikë nga një person i...

Lajmi i fundit: Gjoka zyrtarisht kuqeblu (Foto)

Trajneri Ernest Gjoka eshte zyrtarisht trajneri i  Vllaznise. Ai sapo ka dale nga zyrat e bashkise se Shkodres ku ka firmosur kontraten e tij...

Alban Hasani: Lojtarë pa gjak e sedër, ja ç’bënin te Vllaznia

 Vllaznia ka rënë një kategori më poshtë dhe në Shkodër akoma nuk u ka dalë “e keqja”. Në një qytet ku futbollin e kanë...

Dom Simon Jubani, prifti që luajti 7 vjet futboll me Vllazninë

Dom Simon Jubani njihet nga të gjithë si një nga klerikët më të njohur të vendit tonë. Njihet si meshtari që ka kremtuar për...

Turqi-Shqiperi, 9 perplasjet e meparshme,ne avantazh Turqia

Shqipëria do përballet sot me Turqinë në një ndeshje miqësore e cila do jetë e vlefshme për përgatitjet e Europianit të ardhshëm ku do...

Artikujt e fundit