Thursday, January 28, 2021

Suad Durraj, futbollisti i Vllaznisë që humbi jetën në fushë

Dy herë Vllaznia ka rënë nga kategoria, ka patur edhe raste humbjesh fatale që kanë shokuar tifozët shkodranë, por momenti më i vështirë që...

Vllaznia ne hendboll nje “hap” larg titullit kampion. Finalja ne Shkoder

Ekipi i Vllaznise ne hendboll ka arritur nje fitore shume te rendesishme perballe ekipit te K.H Kombinatit. Kuqeblute qe drejtohen nga Artan Durraj dhe...

Arratisja e dy lojtarëve të Vllaznisë dhe masat që u morën...

Para viteve ’90, mjaft ekipe klubesh, si Partizani, Vllaznia, 17 Nëntori, Dinamo dhe Flamurtari janë ndeshur rregullisht në Europë, ku kanë bërë edhe paraqitje...

FOTO / Hysaj del për shoping me Lamborghini, tifozët i bllokojnë...

Elseid Hysaj mendonte se e diela e tij do të ishte si të gjithë të tjerat. Relaks me familjen një ditë pas suksesit të...

Arratisja e dy lojtarëve të Vllaznisë dhe masat që u morën...

Para viteve ’90, mjaft ekipe klubesh, si Partizani, Vllaznia, 17 Nëntori, Dinamo dhe Flamurtari janë ndeshur rregullisht në Europë, ku kanë bërë edhe paraqitje...

Kukësi braktis ‘Loro Boriçin’, zgjedh stadiumin ‘Elbasan Arena’

Drejtuesit e Kukësit kanë vendosur të ndërrojnë stadium. Duke nisur nga ndeshja e Europa League me "Torpedo Kutaisin" e Gjeorgjisë, Kukësi do të luajë...

Salihi: Nese do me duhej te zgjidhja mes Tiranes dhe Shkodres,do...

Hamdi Salihi është sinonim i golit, sepse kudo që të shkojë, shënon pa fund dhe tani po shkëlqen në futbollin austriak me Viner Nojshtadt,...

Formacioni zyrtar i Skënderbeut, ja si do luajë kundër serbëve në...

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, pak orë para ndeshjes ka fiksuar edhe formacionin zyrtar që do të hedhë në fushë kundër serbëve të Partizanit...

Altin Xhahysa në “Sport Show”: Duhet të kemi një Vllazni të...

Ish futbollisti I Vllaznise dhe trajneri ne ekipet e Akademise Vllaznia, Altin Xhahysa I ftuar rubriken sportive “Sport Show” ne Tv1 Channel, ka komentuar...

Zgjodhi Kombëtaren Shqiptare, grekët e AEK-ut ndëshkojnë Ajdareviçin

Astrit Ajdareviç, ishte lojtari i radhës që vendosi të zgjedhë Kombëtaren Shqiptare, pas një ftese të marrë nga trajneri Panuçi. Lojtari që luan te...

Artikujt e fundit