Tuesday, February 25, 2020

Si u transformua “Loro Borici”

Ky ishte stadiumi “Loro Borici” perpara me shume se 1 viti. Tribuna te demtuara, stola te thyer, godina kryesore ku ishin zyrat e klubit ishte...

Vllaznia zyrtarizon listen e championsit

Vllaznia ne futboll per femra eshte ne ditet e fundit te pergatitjeve per Champions Ligen. Pasi ka fituar dy ndeshjet e para miqesore, ekipi...

Vllaznia I ofron Melunovic kontrate

Sulmuesi Alen Melunovic mund te jete pjese e Vllaznise per sezonin e ri dhe gjithcka eshte ne duart e tij. Ne ndeshjen me skuadren...

Vllaznia e nis me Kukesin ne Shkoder

Ne ambientet e Federates Shqiptare te futbollit eshte hedhur shorti I kategorise Superiore per sezonin 2016-2017. Java e pare e kalendarit, rezervoi per...

Familjet sportive shkodrane

Cikli i dokumentarëve televiziv sportiv kushtuar familjeve sportive shkodrane që po transmetohet në ekranin e TV1 Channel, mbrëmjen e së hënës së 15 gushtit...

Xhejms sa afer edhe larg

Adenji Xhejms eshte lojtari qe ka vene ne levizje drejtuesit e klubit Vllaznia. Sulmuesi I Skenderbeut konsiderohet si alternative e dyte nga trajneri I...

15 dite nga fundi i merkatos

Ne kuader te fazes pergatitore qe po zhvillohet ne Berane te Malit te Zi, Vllaznia ka programuar edhe disa ndeshje miqesore. Pasi fitoi te...

Vllaznia fiton miqesoren e “kampioneve”

Ekipi i Vllaznise ne futboll per femra po vijon pergatitjet per nje pjesmarrje te suksesshme ne Kupat e Europes. Pasi fitoi miqesoren...

Smajlaj i 21-ti ne lojrat olimpike

Shkodrani Izmir Smajlaj eshte renditur i 21-të në Botë në kërcim së gjati në Lojrat Olimpike Rio 2016. Ai kërceu 7...

Nebihi i bashkohet Vllaznise

Sulmuesi nga Kosova Bajram Nebihi, qe pjesen me te madhe te karrieres se tij e ka kaluar ne Gjermani ka udhetuar drejt qytetit te...

Artikujt e fundit