Friday, April 27, 2018

Udhëtoi 400 km me autobus, Kombëtarja u rraskapit për një çarter....

Ndoshta Maqedonia e përdori stadiumin e Strumicës për të shmangur prezencën e tifozëve shqiptarë. Aludim që është me vend, por ndoshta e bëri që...

Pas kualifikueseve të Botërorit, Shqipërinë e pret Liga e Kombeve. Vazot...

  Në tetor luhen dy ndeshjet e fundit të mbetura në fazën e grupeve të kualifikueseve të Botërorit, ndërsa menjëherë më pas fillon të marri...

Shiriti i kapitenit në Kombëtare, bien rregullat e Panucci-t që në...

  Sa herë flitet për shiritin e kapitenit në kombëtaren shqiptare ai merr një rëndësi të veçantë. Pikërisht pyetjes se kush do t’a mbante atë...

Helmohet Eros Grezda, futbollisti i kombëtares nuk luan kundër Maqedonisë

  Mesfushori me tipare sulmuese i kombëtares shqiptare, Eros Grezda, nuk do të jetë i disponueshëm për trajnerin Christian Panucci në ndeshjen e sotme kundër...

Brenda stadiumit të Strumicës, ku luhet dueli më i zjarrtë i...

  Pamjet e stadiumit të Strumicës pak orë para fillimit të ndeshjes Maqedoni-Shqipëri. Ndryshe nga pjesa e jashtme e impiantit, që nuk ka asnjë lidhje...

Blindohet Strumica! Policia dhe forcat speciale rrethojnë që tani stadiumin

Kur mbeten pak më shumë se 4 orë para fillimit të ndeshjes mes Maqedonisë dhe Strumicës, rreth të ashtuquajturit stadium janë pozicionuar shumë policë...

Bunjaki: Mezi pres të shijoj fitoren e parë zyrtare, iki në...

Albert Bunjaki ka konfirmuar se do të largohet nga drejtimi i Kombëtares së Kosovës. Duket se po mbyllet epoka e teknikut kosovar në krye...

Nuk doli në konferencë për mediat, Agolli: Asnjë inat, ja pse...

Agolli, kapiteni i kombëtares, ka qenë i përzgjedhuri për intervistën para ndeshjes me Maqedoninë së bashku me trajnerin Panucci ku është shprehur se në...

Panuçi: Në Maqedoni kemi ardhur për të fituar, Sadiku është në...

  Kanë mbetur diçka më shumë se 24 orë nga përballja e nesërme e kombëtares shqiptare me Maqedoninë dhe në konferencën për shtyp para sfidës,...

Trajneri i Maqedonisë: Ndaj Shqipërisë zhvillojmë lojën më të mirë, synojmë...

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll pret përballjen eliminatore për Botërorin “Rusi 2018”, kundër Shqipërisë, e cila do të zhvillohet të martën në Strumicë. Trajneri...

Artikujt e fundit