Monday, January 22, 2018

Përfundon Kupa “Mishel Cico”

Etapa e tretë e kupës “Mishel Cico” në çiklizem, aktivitet ky i organizuar nga ana e  Federates Shqiptare të Çiklizmit në bashkëpunim me Bashkinë...

Rubin Hebaj largohet nga Vllaznia

Rubin Hebaj i thotw lamtumirw Vllaznisw. Sulmuesi Shkodran nga e enjta wshtw zyrtarisht lojtar i Slloveneve tw Domzhales. Kontrata wshtw 3 vjeçare me klubin...

Vllazninë “B” me projekt të ri

Kualifikimi i Vllaznisë “B” në kategorinë e parë të futbollit shqiptar është pritur me shumë interes nga opinioni sportiv shkodran. Një skuadër e cila...

Bruro Kola, i pari në finishin e Korçës

Çiklisti i talentuar shkodran Bruno Kola ka qënë më i  miri në etapen e dytë të Kupës “Mishel Cico”, aktivitet që po zhvillohet nga...

Tek Vllaznia, vetem largime

Ndërkohë që në opinionin sportiv shkodran dhe më gjërë pritet me interes riorganizimi i Vllaznisë së re, në kampin kuqeblu nuk ka asnjë lëvizje...

Vllaznia, më e mira në Ballkaniaden e Greqisë

Përpara nisjes në Turneun Ballkanik të futbollit të fermave, trajneri i Vllaznisë, Nikolin Leka premtoi një pjesëmarrje dinjitoze të futbollisteve shkodrane. Dhe, në fakt...

Kupa e Shqiperise ne mundje

Ashtu si edhe në veprimtaritë e mëparshme kombëtare të mundjes shqiptare, edhe këtë radhë, ekipi i Vllaznisë ka bërë një paraqitje të mirë. Nën...

Kombetaret Rajonale në “Loro Boriçi”

Stadiumi “Loro Boriçi” i Shkodrës ka hapur dyert për futbollistët e grupmoshave të kombëtareve rajonale. Një vlerësim ky që i bëhet këtij brezi nga...

Vllaznia në Ballkaniaden e Greqisë

Ekipi i futbollit të femrave të Vllaznisë, i shpallur kampionë kombëtarë për herë të katërt radhazi do të konkurojën në Ballkaniaden e Greqisë, ndeshjet...

Cungu përballë gazetarëve

Ka vendosur të jetë në krye të pankinës Shkodrane për një tjetër sezon, ndonëse e ardhmja e Vllaznisë ende është e turbullt. Armando Cungu...

Artikujt e fundit