Saturday, February 23, 2019

Vllaznia fiton me nje autogol

Fale nje autogoli Vllaznia ka siguruar fitoren e dyte ne po kaq ndeshje miqesore te zhvilluara ne prag te nisjes se fazes pergatitore. ...

5 basketbolliste ne kombetaret e moshave

Pas nje sezoni te suksesshem per basketbollin shkodran ku ekipi I pare u shpall kampion shqiperie ndersa te rinjte nenkampion, 5 lojtare te Vllaznise...

Manuka dhe 2 portiere ne prove

3 lojtare te tjere jane paraqitur pasditen e se merkures ne fushen stervitore te “Reshit Rusit” duke u stervitur me kuqeblute . Dy jane...

KASH zhvillon analizen vjetore

Kolegjiumi I arbitrave te Shkodres zgjodhi mjediset e “Grand Hotel Europa” per te zhvilluar analizen e sezonit 2015-2016. Te pranishem ishin arbitra, veterane, perfaqesues...

Tjeter miqesore per Vllaznine

Lojtareve ne prove tek Vllaznia do tu jepen shume mundesi per te treguar vlerat e tyre dhe keshtu po ndodh. Ata po vezhgohen ne...

Arsid Kruja rikthehet kuqeblu

Arsid Kruja rikthehet kuqeblu 23 vjecari ka lene pas problemet me klubin Arab dhe tashme UEFA i ka dhene te drejten te firmose me Vllaznine....

Kapiteni I Zetes tek Vllaznia

Darko Markovic, ish kapiteni I skuadres se Zetes ne Malin e zi eshte lojtari me I ri qe ka ardhur tek ekipi I Vllaznise....

Vetem Agovic dhe Rakic bindin

Pavaresisht tentativave te trajnerit Cungu dhe adminstratorit Gjyrezi, merkatoja e Vllaznise duket shume e veshtire. Lojtaret e afruar ne prove nuk jane as ne...

Vllaznia fiton por ka shume probleme

Vllaznia e ka nisur me fitore fazen e ndeshjeve miqesore ne prag te sezonit te ri. Nje triumf qe eshte me shume si nje...

Nje ish lojtar I S.Moskes tek Vllaznia

Per shkak se afrimi I lojtareve te superliges mbetet nje mission teper I veshtire per Vllaznine, drejtuesit e klubit I kane hapur dyert lojtareve...

Artikujt e fundit