Friday, July 3, 2020

Kapiteni I Zetes tek Vllaznia

Darko Markovic, ish kapiteni I skuadres se Zetes ne Malin e zi eshte lojtari me I ri qe ka ardhur tek ekipi I Vllaznise....

Vetem Agovic dhe Rakic bindin

Pavaresisht tentativave te trajnerit Cungu dhe adminstratorit Gjyrezi, merkatoja e Vllaznise duket shume e veshtire. Lojtaret e afruar ne prove nuk jane as ne...

Vllaznia fiton por ka shume probleme

Vllaznia e ka nisur me fitore fazen e ndeshjeve miqesore ne prag te sezonit te ri. Nje triumf qe eshte me shume si nje...

Nje ish lojtar I S.Moskes tek Vllaznia

Per shkak se afrimi I lojtareve te superliges mbetet nje mission teper I veshtire per Vllaznine, drejtuesit e klubit I kane hapur dyert lojtareve...

Nga “pista” e pedonales, ne Lojrat Olimpike !

Eshte e pabesueshme ! Atleti shkodran, Izmir Smajlaj, qe do te perfaqesoje Shqiperine ne lojrat olimpike “Rio 2016” qe zhvillohen ne Brazil, ka zgjedhur...

Dy lojtare te tjere tek Vllaznia

Nje portier iken dhe nje tjeter vjen. Kjo ka ndodhur brenda pak ditesh tek Vllaznia ku suedezit Niklas Uddenas I eshte dhene lamtumira ndersa...

“As shkodranet nuk vijne tek Vllaznia”

Numri 1 I pankines se Vllaznise, Armando Cungu eshte I zhgenjyer me zhvillimet ne merkato deri me tani. Edhe pse kane kaluar 10 dite...

Sonte finalja e madhe e Euro2016

Sot në mbrëmje ne oren 21:00 do te luhet finalja e madhe e kampionatit europian mes Frances dhe Portugalise. Gjelat, organizatore te këtij turneu...

Fadil Kraja kritikon bashkine dhe keshillin

Disa herë janë bërë objekt kritikash e debatesh emertimet e rrugëve në qytetin e Shkodres. Së fundmi duke shfrytëzuar shfaqjen e dokumentarit për ish...

Dokumentar per Bizin e madh

Aq shume I ka dhene ky njeri futbollit shqiptar sa duhen dite e dite per te folur per vepren, talentin dhe pasionin qe kishte...

Artikujt e fundit